Епідемія COVID-19. Держкомісія встановила обмеження для регіонів "червоної" зони

Установлено обмеження для "червоних" зон

Держкомісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій установила обмеження для населених пунктів, які увійшли до "червоної" зони за рівнем небезпеки коронавірусної інфекції COVID-19, з урахуванням пропозицій регіональних комісій. Про це 21 вересня повідомила пресслужба Кабміну України.

Об этом сообщает Преступная Россия

Комісія ввела такі обмеження:

  • перевезення громадським транспортом; легковими автомобілями дозволено перевозити не більше п’яти осіб, включаючи водія, без урахування дітей до 14 років. Користуватися службовим транспортом можна з використанням засобів індивідуального захисту, перевозити пасажирів можна тільки на місцях для сидіння за маршрутом, про який за дві години потрібно повідомити Нацполіцію (діє в Чопі Закарпатської області);
  • посадка пасажирів до транспорту приміського, міжміського, міжобласного сполучення (діє в Чопі Закарпатської області, Перемишлянському та Пустомитівському районах Львівської області, у місті Бережани та в Заліщицькому, Збаразькому, Тернопільському районах Тернопільської області, у Славуті й Волочиському районі Хмельницької області, Каневі Черкаської області, у Герцаївському, Кельменецькому районах Чернівецької області);
  • відвідування освітніх установ (обмежено в Чопі, Каневі, Герцаївському та Кельменецькому районах Чернівецької області). У Славуті та Волочиському районі Хмельницької області обмежено відвідування установ освіти, за винятком дошкільних);
  • робота установ культури, театрів, кінотеатрів, ресторанів кафе (їм можна працювати на виніс), ТРЦ, спортзалів і фітнес-центрів і т.д. Дозволена торгівля продуктами харчування, паливом, засобами гігієни та ліками, ветеринарними препаратами, кормами, агрохімікатами, насінням. Також дозволено ведення банківської та страхової діяльності, медичної практики, ветеринарної практики, діяльність із технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів, об’єктів поштового зв’язку (діють у Чопі, Перемишлянському та Пустомитівському районах Львівської області; місті Бережани та в Заліщицькому, Збаразькому, Тернопільському районах Тернопільської області; у місті Славута та Волочиському районі Хмельницької області; Каневі Черкаської області, Герцаївському та Кельменецькому районах Чернівецької області; у Ніжині та Носівському районі Чернігівської області);
  • відвідування установ, що надають соціальні та реабілітаційні послуги сім’ям, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), окрім тих, які надають екстрені соціальні послуги, центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги (діють у Чопі, Перемишлянському і Пустомитівському районах Львівської області; місті Бережани та в Заліщицькому, Збаразькому, Тернопільському районах Тернопільської області; у місті Славута та Волочиському районі Хмельницької області; Каневі Черкаської області, Герцаївському та Кельменецькому районах Чернівецької області; у Ніжині та Носівському районі Чернігівської області).

Обмеження почнуть діяти 22 вересня.

22 липня Кабінет Міністрів видав постанову, якою в залежності від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюють "зелений", "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

26 серпня в Україні продовжили адаптивний карантин до 1 листопада.

16 вересня Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови про правила зонування регіонів за епідемічною ситуацією, пом’якшивши вимоги для занесення регіону до "червоної" зони.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій оновила розподіл карантинних зон 18 вересня.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Станом на 21 вересня у світі зафіксовано 30,93 млн випадків зараження коронавірусів, померло майже 960 тис. осіб, видужало – 21,1 млн. В Україні за минулу добу зафіксовано 2675 нових випадків COVID-19, 26 осіб померли. Загалом від початку епідемії коронавірус було підтверджено у 178 353 осіб, 3583 – померли, 78 184 – одужали. МОЗ 21 вересня повідомляло, що до ослаблення карантину готові тільки Херсонська та Кіровоградська області.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/epidemija-covid-19-derzhkomisija-vstanovila-obmezhennja-dlja-regioniv-chervonoji-zoni-1519450.html”