Другий тур виборів мерів може затягнутися до грудня


Другий тур виборів мерів у деяких містах України може пройти не в листопаді, як у більшості, а затягнутися до грудня через можливі судові розгляди.

Об этом сообщает Компромат РУ

Про це заявив заступник голови Центральної виборчої комісії Сергій Дубовик, передають "Українські новини". Нагадаємо, що повторне голосування на місцевих виборах призначається в українських містах із понад 75 тис. виборців, де жоден із кандидатів не набрав більше ніж 50% голосів.

"На встановлення результатів виборів у територіальних виборчих комісій є 12 днів. Але хтось може встановити їх швидше. Тому дата другого туру не може бути однаковою.

Тим більше, що ніхто не сказав, що ці результати не буде оскаржено. У такому разі вибори змістяться до ухвалення рішення судом. Судовий розгляд – це, умовно кажучи, ще тиждень. Тобто другий тур може відбутися й на початку грудня", – сказав Дубовик.

Заступник голови ЦВК зазначив, що точно назвати дати проведення другого туру поки що неможливо, оскільки, згідно з Виборчим кодексом, його може бути призначено в неділю в межах тритижневого терміну після підписання протоколу.

Дубовик не відкинув того, що це може бути 1 або 8 листопада, але з більшою ймовірністю, на його думку, – друга половина місяця.

"Другий тур можуть призначити швидко, якщо будуть готові його проводити. Але ясно, що є розумні терміни та розумний підхід. В ідеалі може бути 15 листопада. Але це малореально. Як правило, голосування призначатиметься на 22 і 29 листопада", – сказав Дубовик, додавши, що варто враховувати "людський фактор".

Заступник голови ЦВК вважає, що самі члени комісій, які рахують голоси, не зацікавлені в дуже швидкому встановленні результатів, оскільки вони отримують зарплату за кожен день роботи.


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/politics/drugiy-tur-viboriv-meriv-mozhe-zatyagnutisya-do-grudnya-397382”