У Єврокомісії нагадали, що "Нафтогаз" до лютого 2019 року має підготувати поділ на дві компанії

"Нафтогаз" зобов’язався розробити угоду для становлення в Україні сертифікованого оператора ГТС

Україна бере конструктивну участь у тристоронніх переговорах щодо транзиту газу до ЄС і підтримує розділення "Нафтогазу" на дві компанії та передання газотранспортної системи в управління незалежному операторові. Про це заявив віце-президент Європейської комісії з енергетичного союзу Марош Шефчович після зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, ідеться у прес-релізі Єврокомісії, опублікованому 5 грудня.

На думку Шевчовича, незалежний і надійний оператор газотранспортної системи стане гарантією прозорого та ефективного українського газового ринку і стабільного транзиту газу через Україну після 2019 року.

У Єврокомісії нагадали, що, згідно з узгодженим планом дій, "Нафтогаз" зобов’язався розробити до кінця січня 2019 року у співпраці з магістральними газопроводами України "угоду для становлення в Україні сертифікованого оператора газотранспортної системи відповідно до законодавства України та ЄС".

"Я ціную конструктивну співпрацю "Нафтогазу", яка необхідна для того, щоб усі необхідні кроки щодо процесу розукрупнення своєчасно й ефективно реалізували. Єврокомісія готова надати сприяння у цьому процесі найближчими тижнями і протягом усього 2019 року, оскільки це також є стрижневим елементом тристоронніх газових переговорів", – зазначив Шевчович.

Нинішній договір про транзит російського газу через Україну було підписано у 2009 році на 10 років, його дія минає наприкінці 2019 року.

17 липня 2018 року в Берліні (Німеччина) стартували переговори між Україною, Росією та Євросоюзом щодо майбутнього транзиту газу через Україну у країни Європи на рівні міністрів. Шефчович заявив, що новий контракт має відповідати європейському праву.

26 вересня тристоронні переговори продовжили у Брюсселі (Бельгія) на рівні експертів. Комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що під час консультацій сторони обговорили європейські правила, які необхідно застосовувати до транзиту газу, а також різні сценарії попиту і пропозиції газу на ринку ЄС.

Тристоронні переговори між Україною, Росією та Європейським союзом щодо питання транзиту газу відбудуться у другій половині січня 2019 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-u-jevrokomisiji-nagadali-shcho-naftogaz-do-ljutogo-2019-roku-maje-pidgotuvati-podil-na-dvi-kompaniji-561871.html”