США планують залучити до переговорів по Сирії "поганих гравців" — Помпео

США планують залучити до переговорів по Сирії

Державний секретар США Майкл Помпео назвав Росію, Іран та режим Башара Асада "поганими гравцями" в регіоні та висловив очікування, що вони також будуть залучені до переговорів щодо майбутнього Сирії після громадянської війни.

Про це глава американської дипломатії заявив у інтерв’ю телеканалу Fox News, стенограму якого оприлюднив у п’ятницю Державний департамент США.

"Ми дуже сподіваємося, що погані гравці в регіоні – росіяни й іранці – також будуть представлені за столом переговорів разом з режимом (Асада – ред.) та всіма іншими зацікавленими сторонами", — відповів Помпео на прохання прокоментувати його бачення політичного рішення по Сирії, і чи матиме майбутнє в ньому режим Асада.

При цьому держсекретар США уточнив, що потрібно обговорити, як виглядатиме політичне врядування в країні після громадянської війни. За його словами, це дається дуже важко. Водночас він підкреслив, що "погані гравці" ще не виявили готовності до конструктивних переговорів.

"Ті, хто завдав країні стільки горя, стільки чвар, (спричинив – ред.) станом на сьогодні 6 млн біженців із Сирії, досі не продемонстрували своєї готовності стати частиною цієї політичної розмови", — зауважив держсекретар США.

У цьому зв’язку він зазначив, що Сполучені Штати хочуть переконатися, "що всі варіанти відкриті, коли почнеться політичний дискурс".

Він також зауважив, що в Вашингтоні братимуть до уваги те, як виконуватиметься резолюція Ради Безпеки ООН.


Джерело статті: “https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2618068-ssa-planuut-zaluciti-do-peregovoriv-po-sirii-poganih-gravciv-pompeo.html”