Помічник держсекретаря США збирається відвідати Москву та Берлін


Виконуючий обов’язки помічника державного секретаря США у справах Європи і Євразії Філіп Рікер збирається з 16 по 18 вересня відвідати Берлін та Москву, повідомляє прес-служба Державного департаменту США.

Планується, що з Кремлем американський дипломат поговорить про відносини між країнами, з Берліном – про стратегічне співробітництво. З Німеччиною це буде вже друга подібна двостороння зустріч. Проте справжні причини поїздки чиновника США у настільки високому ранзі до Москви та Берліну, між якими в останні роки намітилося зближення, залишаються за кадром.

Крім того, помічник держсекретаря проведе у Москві зустрічі з представниками громадськості та російської опозиції.

Нагадаймо, раніше спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер висловив готовність відновити консультації щодо України з помічником російського президента Владиславом Сурковим після перерви тривалістю понад півтора років. Можливість зустрічі американський дипоомат пояснив тим, що РФ все-таки звільнила полонених українських моряків в рамках обміну у форматі "35 до 35".

Після вступу на посаду 7 липня 2017 року Курт Волкер провів чотири раунди переговорів із Владиславом Сурковим, присвячених Україні. 21 серпня 2017 року вони зустрічалися в Мінську, 7 жовтня та 13 листопада в Белграді, а 26 січня 2018 року – у Дубаї.

У квітні 2018 року в Кремлі заявили, що переговори Волкера і Суркова призупинені у зв’язку з паузою у роботі "Нормандської четвірки".

Згодом неодноразово повідомлялося про підготовку чергових зустрічей, однак жодна з них не відбулася.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/pomichnik-derzhsekretarya-ssha-zbirayetsya-vidvidati-moskvu-ta-berlin-323654_.html”