Криклій: Держпідприємство "Автомобільні дороги України" ліквідують

Міністерство інфраструктури має намір ліквідувати Державну акціонерну компанію Автомобільні дороги України і передати її функції приватному сектору.

Об этом сообщает http://betterlivinggreentoday.com


Про це заявив голова міністерства Владислав Криклій під час брифінгу, передає Інтерфакс-Україна.


"З наступного року, після зимового періоду, плануємо ліквідувати ПАТ ДАК Автомобільні дороги України. Її функції можна буде передати приватному сектору, який не пов’язаний з бюрократичними процедурами і зможе оперативніше закуповувати найкращу техніку", — сказав він.


"Та й взагалі — це нормальна європейська практика, коли утриманням і експлуатацією доріг займається приватний сектор. А у нас який облавтодор не візьми — він збитковий, постійно не вистачає грошей, у використанні держмайна присутній корупційний фактор", — додав він.


Також він розповів про плани позбавити Укравтодор функції інспекції доріг.


"Укравтодор — замовник послуг. Інспекційна функція повинна бути окремо, щоб не виникав конфлікт інтересів. Тому що виходить так: сам замовляю — сам перевіряю, що не є дієвим інструментом", — пояснив міністр.


Засновником ДАК Автомобільні дороги України є держава в особі Укравтодору. Однією з головних завдань компанії є виконання робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення довжиною 170 тис км.


Компанія також виконує роботи з ремонту автомобільних доріг, мостів, інших штучних споруд та елементів облаштування. До складу компанії входять 33 дочірніх підприємства.


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2019/11/19/653909/”