Четверо юних львів’ян завоювали нагороди на шаховому чемпіонаті Європи

Четверо львів’ян здобули нагороди на чемпіонаті Європи зі швидких та блискавичних шахів, який відбувся в Естонії. На континентальній першості відзначилися Анастасія Гнатишин, Софія Величко, Максим Дубневич і Олексій Карвацький. Юні шахісти уже повернулися додому та поділилися подробицями змагальних перипетій.

Об этом сообщает http://temagneisa.net

У активі 9-річної Анастасії Гнатишин — індивідуальне «золото» та командне «срібло». Інтелектуальною грою дівчинка зацікавилася чотири роки тому. Раніше часто розігрувала партії вдома — із татом і братами. Зізнається: «Зараз уже не часто з ними граю. То вже не мій рівень. Я їх всіх перемагаю».

У чемпіонки Європи — четверо братиків. Настя каже: відчуває відповідальність за молодших і часто наглядає за ними. Відповідно, і група підтримки у юної титулованої шахістки – потужна. Найстарший брат Михайло розповідає: «Коли Настя їде на змагання, ми всі стежимо за результатами: мама, тато, баба, дідо. Кожну хвилину оновлюємо «chess result», щоби перевірити, чи вона виграла. Ще сусіди приходять, розказують: о, ми бачили, що Настя виграла. Вітаємо!»

Окрім шахів, Настя має багато зацікавлень. Дівчинка вчиться грати на скрипці. Її енергії вистачає і на айкідо, яким віднедавна теж почала займатись. А ще шахістка любить доглядати домашніх тварин. Розповідає: «У мене є киця Мурка. Дуже люблю з нею бавитися, вона така тепла».

Полиці вгинаються від нагород, завойованих юною львів’янкою. Зокрема, цьогоріч вона стала віце-чемпіонкою континенту у класичних шахах. А зараз повернулася з Естонії із особистим «золотом» у бліці та командним «сріблом». Спортсменка зазначає: «Звичайно, було в команді складніше. Бо там ми боролися з хлопцями, які виступали в групі до 10 років. А в своїй категорії, там, де я виборола «золото», були тільки дівчата. І фактично мого рівня».

Наймолодша серед львів’ян — 7-річна Софія Величко. На дебютній для себе європейській першості вона здобула «срібло» у рапіді. Але зізнається: більше таки любить класику. І додає: «Тепер мені хочеться ще більше займатись шахами».

Максим Дубневич завоював «срібло» в особистому заліку до 10 років і зробив свій внесок у друге місце в команді. Згадує: після здобутих медалей емоції ще довго не вщухали. Пояснює: «Після того, як завоював дві нагороди, не міг заснути».

А Олексій Карвацький, який минулоріч здобув на цих змаганнях 3 медалі, втримав високу планку. Завоював два «срібла» серед дітей, а потім залишився ще й на чемпіонат континенту серед дорослих. Розповідає: «За один день зіграв у швидких шахах 13 партій, а в блискавичних —22 партії».

У дорослому турнірі поруч із Олексієм змагалася і його наставниця Ірина Бібо. Тренерка каже: «Так, щоб Олексійку трошки було легше, вирішили зіграти вдвох. Я його підтримувала, він підтримував мене, і нам було нестрашно».

Заслужений тренер України Володимир Грабінський додає: «Ростуть молоді хлопці і дівчата, які точно будуть гідною заміною, хорошим резервом нинішніх зірок: Василя Іванчука, сестер Музичук. У нас дуже багато гросмейстерів. Я впевнений, що хтось із цих хлопців та дівчат теж буде відомим».Джерело статті: “https://zaxid.net/chetvero_yunih_lvivyan_zavoyuvali_nagorodi_na_shahovomu_chempionati_yevropi_n1494402”