Болівія мають намір видати ордер на арешт свого побіжного екс-президента

У четвер аргентинський МЗС повідомив, що Моралес прибув Аргентину.

Побіжний екс-президент Болівії Ево Моралес / REUTERS

Ордер на арешт колишнього президента Болівії Ево Моралеса буде виписано в найближчі дні.

Про це заявила виконуюча обов’язки голови держави Жанін Аньєс, повідомляє Російська служба ВВС.

Об этом сообщает http://karaulny.top

"Він (Моралес) знає, що в разі повернення (в Болівії) має відповісти перед країною, що у нього є неоплачені рахунки перед правосуддям. Зрозуміло, в найближчі кілька днів цей ордер на арешт буде виданий, тому що ми вже подали відповідні клопотання", — сказала Аньєс у бесіді з журналістами.

При цьому вона додала, що Моралес може повернутися в Болівії, коли захоче, оскільки він сам прийняв рішення покинути країну.

У четвер аргентинський МЗС повідомив, що Моралес прибув до Аргентини. Раніше стало відомо, що він подав прохання про отримання статусу біженця в цій країні. Напередодні аргентинське видання Expreso de Salta повідомило, що Моралес проживатиме в аргентинському місті Сан-Рамон-де-ла-Нуева-Оран, який знаходиться недалеко від кордону з Болівією.

За інформацією видання, звідти він має намір керувати президентською кампанією своєї партії "Рух до соціалізму" на виборах 2020 року.

Ево Моралес пішов у відставку 10 листопада на тлі акцій протесту, які тривали в Болівії кілька тижнів через суперечливі результати президентських виборів. Моралес назвав події "цивільним державним переворотом", але заявив, що йде заради стабільності в країні.

Одразу після відставки Моралес відправився до Мексики. 7 грудня стало відомо, що екс-президент вирушив на Кубу на медичне обстеження.

Наприкінці листопада Жанін Аньєс підписала законопроект про скасування результатів президентських виборів 20 жовтня і про проведення нового загального голосування. Раніше його одноголосно схвалили обидві палати болівійського парламенту. Законопроект фактично позбавляє Моралеса можливості брати участь у майбутніх виборах.Джерело статті: “https://www.unian.ua/m/world/10794950-boliviya-mayut-namir-vidati-order-na-aresht-svogo-pobizhnogo-eks-prezidenta.html”