Сьогодні Друга Пречиста: чого не можна робити в цей день, а що треба зробити обов’язковоНа 21 вересня припадає свято Різдва Пресвятої Богородиці, яке входить до 12 головних церковних свят. Або, як його ще називають, — Друга Пречиста. Ще одна народна назва цього дня — "осенини". Саме від сьогодні, за народним календарем, настає осінь: "Прийшла Пречиста — на дереві чисто, а прийде Покрова — на дереві голо".

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Як правило, на Другу Пречисту в Україні встановлюється дощова погода. До слова, прогнози синоптиків це також підтверджують — вже від суботи в Україні очікуються дощі. Ось чому до Другої Пречистої господарі поспішали встигнути повністю викопати бульбу і засіяти землю житом. Тож і казали: "Пречиста -- картопля чиста", а також "Перша Пречиста жито засіває, а друга -- дощем поливає".


Для пасічників це був останній термін утеплення вуликів на зиму, а власники овець завершували удруге їх стригти. Свято Другої Пречистої традиційно вважається жіночим святом, коли жінку вшановують як продовжувачку роду.


Молитви до Пресвятої Богородиці від майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей, на яких вони чекають, у цей день, кажуть, мають особливу силу. А жінки, в яких немає дiтей, замовляють службу Божу в церквi, а після богослужiння запрошують людей до себе на обiд, а також пригощають бідних — "щоб молилися Богородицi за їхніх дiтей".


Цього дня не можна нічого робити ні на полі, ні в хаті. Натомість, у родинах здавна відбувалися святкові застілля. Господині готували рибні та м’ясні страви, борщ із свининою чи птицею, печеню з м’ясом, овочі, фаршировані м’ясною начинкою, голубці, пироги, млинці, вареники.


Також з цього дня вже можна було засилати сватів до дівчат. "Прийшла Пречиста — принесла старостів нечиста". А до пар, які вже одружені, ходили друзі та рідня, й молодому подружжю треба було розповідати гостям про своє подружнє життя.


Крім того, в цей день прийнято ходити в гості до матері дружини (тещі) -- для підтримки добрих стосунків мiж нею та невiсткою, а також між родинами сватiв.


До слова, наші бабусі та прабабусі вважали, що свято Другої Пречистої -- це остання можливість приготувати чудодійне приворотне зілля, адже зібрані між Першою і Другою Пречистими трави мали особливі властивості привертати хлопця до дівчини (чоловіка до жінки) і навпаки.


Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram


Марина МОРОЗ


Джерело статті: “https://expres.online/archive/digest/2018/09/21/309164-sogodni-druga-prechysta-ne-robyty-den-treba-zrobyty-obovyazkovo”