Ціни на бензин різко розгорнуться: що чекає на українських водіїв

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Нафта практично весь минулий тиждень дорожчала. Так, ціна бареля липневої нафти Brent в кінці минулого тижня склала $34,24, а барель липневої нафти WTI торгувався по $32,37. В ході п’ятничної торговельної сесії вартість еталонних сортів нафти змінювалася в межах $33,57-36,23 і $30,74-34,00 відповідно.

Об этом сообщает Русский слон

Про те, чому дорожчає нафта і що чекає на водіїв, йдеться в статті UBR.ua, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Експерти кажуть, що причин для подорожчання нафти є відразу кілька:

зменшення видобутку в країнах ОПЕК, згідно досягнутої раніше домовленості країн-учасниць;
поступове послаблення антивірусних обмежень у сфері промислового виробництва, туризму, сфери послуг тощо;
все це, в свою чергу, спричинило збільшення попиту на нафтопродукти, а значить і на сировину.

Популярні новини зараз
 • Застрелений депутат Давиденко позичив 1,5 мільйона доларів
 • Китайський вірусолог визнав, що в інституті Уханя знаходяться три штами коронавірусу
 • У Чернівецькій області 52 заражених у важкому стані
 • “З одного боку, члени ОПЕК на чолі з Саудівською Аравією обіцяють подальше скорочення обсягів видобутку, а з іншого – зростання цін на “чорне золото” може простимулювати збільшення видобутку сирої нафти. Особливо, у країнах, де доходи від нафти становлять левову частку дохідної частини бюджету”, – говорить експерт паливного ринку Леонід Косянчук.

  У статті йдеться, що “все це призведе до того, що в короткостроковій перспективі, ціни можуть продовжити зростання у міру ослаблення карантинних заходів, введених у зв’язку зі спалахом коронавірусу”.

  Зазначимо, автогаз в Україні вже відреагував цінником на зміну світової цінової кон’юнктури. Трохи більше ніж за тиждень він виріс у ціні з 8,22 грн/л до 9,55 грн/л у середньому по країні.

  Бензин та дизель поки залишаються відносно стабільними, але в деяких мережах вже можна помітити поступове подорожчання. У середньому бензин А-95 і дизель обходяться водіям в 21,85 і 21,28 грн/л відповідно (в мережах WOG і OKKO А-95 коштує 24,49 грн/л, дизель – 23,49, а автогаз – 10,36 грн/л).

  Співвласник мережі АЗС KLO Ігор Чернявський каже, що подорожчання палива пояснюється зростанням нафти:

  “Швидше це зростання позначилася на цінах на газ, тому що виснажені його запаси. Коли нафта падала – врозпродавали запаси, оскільки не знали, яка може бути нижня точка. Зараз нафта вже піднялася на 50%, і це скоректує ціни на бензин і дизель вже на початку червня”.

  Автор статті підкреслює, що не варто очікувати, що тренд на подорожчання збережеться досить тривалий час: “Він може бути перерваний, в тому числі, і через плачевний стан світової економіки і нову напруженість у відносинах між такими лідерами світової економіки, як США і Китай”.

  Леонід Косянчук резюмує: “Швидше за все, колишня ціна на нафту марки Brent (близько $60/бар.), може бути досягнута хіба що наприкінці наступного року. У нинішньому ж 2020 році логічніше було б припустити, що в період червень-грудень середня ціна нафти марки Brent буде коливатися біля позначки $30 доларів/барель”.

  Нагадаємо, напередодні вартість бареля нафти марки Brent з поставкою в липні вперше з початку нафтової війни подолала позначку в $34.

  Однак після стрімкого зростання світові ціни на нафту знову впали після рішення Китаю не збільшувати економіку в 2020 році.

  Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/05/25/tsiny-na-benzyn-rizko-rozgornutsya-shho-chekaye-na-ukrayinskyh-vodiyiv/”