04.07.20 21:37 Протеже

Першу статтю я планував написати про Міністра охорони здоров’я, екс-очільника Одещини Максима Степанова. Темою були лобійовані ним “тест-системи” на COVID-19. Ця афера коштуватиме Україні тисячі життів та тривале перебування у “червоній зоні” пандемії в ЄС.

Об этом сообщает DEDAL

Ще непогано було б розповісти про політичний “карантин”, який він, вже вдруге, намагається ввести в Україні. Про його російське громадянство. Про його вплив на призначення керівників поліцейських відділків Одещини. Багатьох здивує, що на призначення керівників поліції впливає не лише демонізований у ЗМІ Владислав Аброськін. Наприклад, із кандидатами від Максима Степанова нічого не може зробити навіть голова МВС Арсен Аваков.

Найцікавіше не те, що Максим Степанов іде до влади із командою спільників. Цікаво те, що найбільш наближений до нього завжди той, хто брудніший. Саме під час копирсання у цьому посадовому лайні, перевіряючи (у відкритих джерелах) його найближче оточення, я натрапив на директорку Департаменту інвестицій ОДА.

Чому вона вікриває тему


Про неї всього мало — мало інформації, яку можна перевірити у відкритих джерелах, мало навіть просто достовірної інформації! Є багато фото у ФБ і не тільки. Це нормально для сучасної жінки. А ще — забагато скандалів, як на таку коротку кар’єру і молодий вік.

Євгенія Волинець

Останний скандал — це поновлення її на посаді. Директорку Одеського обласного Департаменту інвестицій та міжнародного співробітництва звинувачували у службовому підробленні та заволодінні бюджетними коштами. Щоб після такого і поновили на посаді?..

І тиша по кабінетах всіх міністрів — навіть прем’єр Швигаль проковтнув язика. Таке “повернення” лобіюється на рівні Офісу Президента. Я не готовий стверджувати, що це безпосередньо Володимир Зеленський. Пані, на моє особисте переконання, токсичніша за “рабочую сосну” Корнієнка-Арахамії. Тож сумнівно, щоб Президент, попри всю свою необачність, особисто вляпався ще й у цей зразок. Навіть після пакистанського “IQOS”.

А перший скандал пані Волинець датовано ще вереснем 2014 року. Було це в Одесі. Вчителька на автівці “Ягуар” — цікава подробиця — почала чіплятися до “Автомайдану”. Їй не сподобалася українська броньована розвідувально-дозорна машина.

Самої Євгенії Сергіївни Волинець там не було, але перевірка номерів машини показала, що саме вона є власницею автівки, водійка якої героїчно скандалила. Тобто можемо припустити, що водійка “Ягуару” — це родичка Євгенії Волинець, можливо, мати. Цікаво, що сама пані директорка у цій же статті сфотографована сидячи у “Ролс-Ройс Фантом”, що навіть не новий коштує 750 000 доларів США.

А скільки вона там потягнула бюджетних коштів, на думку прокуратури? За опублікованими документами 118 000 гривень?! 4370 доларів, тобто. При всій повазі, цього не вистачить навіть для нормального обслуговування “Ягуару”, а “Ролс-Ройсу” навіть на колеса не вистачить! Попалася на дрібниці — не догледіла. Зробимо висновок: на відміну від місцевої (одеської) прокуратури — не дурна.

А що у неї по соціальних мережах

Дякуючи багаточисельним публікаціям одеських журналістів, вдалося знайти у Фейсбуці сторінку Євгенії Сергіївни. Сторінка не інформативна. Вона нічого не додає нового, окрім другого имені “Eugenia Rodales”.

Пошук по цьому імені, точніше, відповідь на пошуковий запит латиницею Eugenia Rodales, виглядає досить дивно.

Але це може бути пов’язано із особливостю роботи пошукової системи. Вона завжди доповнює відповідь інформацією, яка мене зазвичай цікавить.

Короткий кар’єрний провал

З посади директора Департаменту ОДА Євгенія Сергіївна Волинець злетіла разом із Максимом Степановим. Як призначили Михайла Саакашвілі, так вона і злетіла. Жіночі чари не допомогли. Не його типаж вона.

Відновлення ж на посаду почалося одразу по стабілізації навколо Степанова. Власне, саме його зусиллями її й було повернуто. А після призначення його очільником МОЗ вона одразу стала недосяжна для правоохоронців.

Всі проблеми навколо привласнених 118 000 гривень у Євгенії Волинець тривали п’ять місяців. За цей час директорка, через своїх адвокатів, вирішила питання із суддею Кичмаренком, який веде її справу. Вирішила не до кінця — лише про перенесення дати розгляду справи. Але і не за дорого — 1,5 тисячі доларів коштувало рішення.

До речі! Сергія Миколайовича Кичмаренка рекомендую всім, хто хоче не за грубий кошт вирішити свої питання. Суддя достойний, не жадібний і зважений щодо ціни проблем інтересанта. Людина смілива, поважна і перевірена. Саме він не знайшов складу корупційного злочину у діях ректора Одеського національного медичного університету Валерія Запорожана.

Постанова написана так, що НАБУ аж заскиглило від власної безпорадності. Суддя від Бога, що тут додати.

Але повернемося до пані Волинець. Об’єктивно, враховуючи її запити та “заробітки” у ОДА, ці жебрацькі 118 тисяч гривень — ні про що. Це просто жінка взяла собі трохи на косметику. І до вагіни їй всі обшуки СБУ, вже пробачте за вживання медичного терміну у даному контексті.

Що думає нове начальство

Новопризначений губернатор Одещини Максим Куций на зустрічі із тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіні Квін наговорив щось про співпрацю з СБУ у боротьбі із корупцією.

Але оскільки раніше він зізнався, що не знайомий із Арсеном Аваковим, то можна впевнено казати, що проти Євгенії Волинець він не може нічого із позначкою “взагалі”. Просто тому, що вона — людина Максима Степанова. А він... здатен лише за допомогою Нацгвардії вигнати журналістів зі свого кабінету. Добре, що не за допомогою місцевого УСБУ.

Власне, саме дії Куцого дозволили зняти з пані Волинець домашній арешт та поновитися на роботі. Чекаємо, коли вона влупить державі позов і поверне із прибутком заплачені судді та адвокатам кошти.

Про затримання за корупцію людей самого Куцого розписувати тут не буду. Бо це почнуться історії про дурних і ще дурніших. А цей текст — про красиву жінку як людину розумну.

Тож краще про тіньові заробітки Євгенії Сергіївни

Тут обмежусь історією найпростішої зі схем. За чутками від невдячних працівників ОДА, десь з січня 2019 року Євгенія Волинець організувала цікаве фінансове нововведення у своєму Департаменті. Вона почала забирати чверть зарплатні своїх співробітників. І робила це напрочуд красиво — чутками і заохоченнями. Чутками, що “так треба робити”. А заохочення виглядали так: хто був розумний і нежадібний — отримував доплати, що перекривали передані керівництву 25% готівкою. А хто був дурненький — отримував зарплату знижену. Так, “невдячні” підлеглі отримували у 2-2,5 разів (!) меншу зарплатню, ніж “вдячні”. Тож респект і повага Євгенії Сергіївні Волинець за вміння заохочувати посадовців до плідної роботи на благо Одеси та її околиць.

Можна і далі розписувати красу та розум Одеської обладміністрації. Але чи варто?.. Я б взагалі її губернатором Одещини призначив. Талановитим людям треба дорогу давати для розвитку. Масштабу вони потребують, а не кримінальних проваджень. Думка моя, можливо помилкова...

Джерело статті: “https://censor.net.ua/blogs/3206102/proteje”